Luna + Lucas + Lucia

15. července 2017 v 13:39 | Lucia Rittich |  MYSLIVOST A KONĚ

Nepopsatelně. Tolik radosti, slz a štěstí v jednom okamžiku.


Byla neděle 18.6.2017.
Bylo krásné teplé odpoledne a já jen čekala, kdy už to přijde.
Ptala jsem se bratránka, jestli už máme to malé hříbátko. Říkal, že ještě týden, což mě přišlo hrozně dlouho, i když druhá kobyla taky přenášela vždycky skoro týden.
Já odjela na internát. Sotva jsem přijela už mi cinkal telefon plný fotek malého hříbátka. Věděla jsem, že to přijde brzo, ale byla jsem štěstím naštvaná, že jsem ho nestihla. Celý týden jsem se netěšila na nic jiného, než na to, až ho uvidím.
Konečně byl pátek. A jen co jsem přijela domů, odhodila jsem tašku a utíkala se podívat.


Přišla jsem k maštali, byli uvnitř. Zahodila jsem mikinu a šla za nimi. Z ničeho nic vyšla Luna s malým ven zamnou. Zůstala jsme stát jako opařená. Do očí se mi tlačili slzy a nevěděla jsem co dělat. Jen tak jsem stála a koukala na to, jak se mi ten malinkej fešák ukazuje. Vyšli na pastvu a já konečně se odhodlala odšpendlit z místa. Sedla jsem si na trávu a sledovala jak to malé kopýtko běhá okolo Luny. Slzy jsem však nepřelstila. Tekli mi proudem celou dobu. Nemohla jsem je zastavit. Nikdy se mi to nestalo, vždycky jsem měla radost z nového hříbátka, ale teď?
Jakoby se svět obrátil a to malé kopýtko Lucas byl můj strážný anděl.
Když jsem seděla na trávě, Luna s Lucasem běhali jen tak okolo mě. Lucas se předváděl o sto šest. Musel se mi ukázat. Z ničeho nic Luna změnila směr. Myslela jsem, že teď mě bude chvilku ignorovat a že mi ho ukáže jen tak z dálky. Ale nezklamala. Luna přišla ke mě a dovedla mi Lucase až "pod nos". Lucas jako ani ne týdenní hříbátko si na mě div nelehnul. Chtěl se mazlit a žužlat mi prsty a hrát si. Cítila jsem se neskutečně nádherně, protože už v tu chvíli jsem zjistila, že můj vztah s Lunou neskončil a že bude pokračovat i s Lucasem. Bude to nádherný kůň. Když se kouknu pořádně do hloubi Lucasovo očí, má stejný temperament jako Luna.
Síla, hrdost, věrnost.
A to nás tři dává dokupy!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama